У лікуванні наркотичної залежності етап реабілітації є одним з найважливіших. Його ігнорування є основною причиною того, що хвора людина роками не може позбутися залежності від наркотиків. Детоксикація та усунення симптомів “ломки” не лікують наркотичну залежність. Медичні препарати лише виводять наркомана з важкого стану, тому згодом він знову починає шукати дозу.
Щоб ліквідувати причину залежності, важливо огородити хворого від його звичного кола спілкування: на момент критичного стану у ньому зазвичай залишаються лише такі самі хворі та постачальники наркотиків. Залишаючись вдома, наркоман не зможе самостійно зосередитися на психологічній роботі над собою. Тому проходити лікування необхідно у спеціальному медичному закладі. Ефективна реабілітація наркоманів у місті Рівне вже понад 10 років проводиться спеціалістами клініки МАА.
Як проходить реабілітація після наркоманії?
На цьому етапі люди з залежністю працюють над тим, щоб визначити причини своєї залежності та кардинально змінити спосіб життя. Їм допомагають психологи та психотерапевти. Реабілітація після наркоманії – це дуже глибока робота з психікою наркомана, виявлення проблем, про які він може навіть і не здогадуватися або не розуміти, що саме вони є причиною його тяги к наркотикам.
Реабілітація для наркоманів – це не просто спілкування чи присутність у групах. Залежна людина має сама проаналізувати свої вчинки, рішення та визначити нові цілі та пріоритети, за допомогою яких будуватиме нове життя.
Реабілітація – це програма заходів, які спрямовані на усунення фізіологічної та психологічної залежності. У МАА для лікування наркотичної залежності успішно використовують програму “12 кроків”. Вона з’явилася ще у 1938 році, проте залишається ефективною і у 2023-му. Її ефективність обумовлена тим, що ця програма реабілітації наркозалежних дозволяє поступово досягати позитивних результатів без примусу і тиску на людину.
Не маючи доступу до наркотиків хворий переживає колосальний стрес, тому додатковий дискомфорт під час лікування може спровокувати зворотний ефект. Щоб цього не трапилося, у центрах створюються комфортабельні умови, залежних підтримують наставники, які вже пройшли шлях одужання і розуміють, наскільки це важко.
Завдяки цьому, крок за кроком наркоман змінює спосіб мислення, визначає духовні цінності, вчиться отримувати позитивні емоції без наркотиків і таким чином змінює своє життя. Людина може зацікавитись розвитком свого творчого потенціалу, ставити собі виклики у спорті, отримати іншу професію тощо. Все це дає можливість радіти життю без допомоги наркотиків.
Реабілітація наркозалежних у м. Рівне проводиться як у групах, так і індивідуально.
Наркологічна реабілітація є комплексом послуг. Тому вартість лікування наркотичної залежності варіюється в залежності від індивідуального плану, призначеного лікарем.
Реабілітація після наркотиків та її ціна у м. Рівне доступна кожному нашому пацієнту. Ми розуміємо, що війна негативно вплинула на доходи українців. Тому ми робимо все, щоб якомога більше людей мали можливість отримати допомогу вчасно. Від цього залежить і тривалість, і результати лікування.
Мінімальна вартість послуг у МАА – 10 000 грн. Якщо порахувати, скільки грошей наркомани витрачають на кокаїн, амфетамін, солі та інші речовини, ціна лікування наркозалежності зовсім не висока. А враховуючи, що в результаті людина відновлює своє здоров’я і отримує шанс прожити ще багато років, то це точно дорожче грошей.
Реабілітація може включати наступні етапи: відмова від наркотиків, детоксикація, комплексне лікування (включаючи психотерапію та медикаментозну терапію), відновлювальний період, підтримка та профілактика повернення до залежності.
Успішність реабілітації залежить від багатьох факторів, включаючи бажання пацієнта отримати допомогу, підтримку сім’ї та друзів, тривалість та ступінь залежності, наявність інших психічних чи фізичних захворювань, а також наявність структурованої програми лікування та підтримки.
Якщо реабілітація не проводиться правильно, ризики включають можливість повернення до залежності, виникнення інших психічних або фізичних захворювань, а також поява нових проблем, пов’язаних з життям без наркотиків.