Рівненський філіал МАА
Цілодобово Цілодобово
Замовити консультацію
Гаряча лінія

Лікування кокаїнової та героїнової залежності в Рівному

Кокаїн та героїн сьогодні є найбільш сильнодіючими наркотиками, що викликають неймовірне відчуття ейфорії, а також глибоку залежність від неї. Позбутися її самостійно практично неможливо. Тому за складністю лікування ці наркотики у вигляді білого порошку стоять в одному ряду, хоч і мають відмінності у виробництві, впливі на організм та способах вживання. Лікування кокаїнової залежності (м. Рівне) у МАА передбачає насамперед акцент на психологічну роботу, тому що кокс або, як його ще називають, кока, кокос, крек, іній, пил, формує психічну залежність . За потреби хворому призначається детоксикація організму. Що стосується героїну, то він викликає сильне звикання і фізично. Як результат за відсутності наркотику людина відчуває сильний біль у м’язах, суглобах та інших органах.

У зв’язку з цим лікування героїнової залежності зазвичай проводиться у двох напрямках: полегшення симптомів ломки (абстинентного синдрому), відновлення фізичної форми наркомана та психологічна корекція.

лікування кокаїнової залежності рівно

Наслідки вживання кокаїну та героїну

Кокаїн виробляється з рослини під назвою еритросилум кока, що росте в Колумбії, Еквадорі, Перу, Болівії та на півночі Бразилії. Його також називають кокаїновим кущем. Наркотик швидко діє і дає відчуття легкості, енергії та надможливостей. Він дуже популярний серед творчої еліти. За це його називають “зоряним пилом”. Кокаїн можна втирати в слизову оболонку, вводити внутрішньовенно, але найчастіше його вдихають, тому що це найшвидший спосіб отримати задоволення.

Кокаїн активно стимулює області головного мозку та блокує розщеплення дофаміну, завдяки чому і виникає відчуття ейфорії. Внаслідок того, що запаси дофаміну виснажуються, без кокаїну людина стає дратівливою, може впадати в депресію.

Дуже часто наркомани, які приймали кокаїн, помирають внаслідок інсультів, інфарктів, передозування та суїцидів, спровокованих сильним розладом психіки. Отже, кокаїнова залежність та її наслідки не такі нешкідливі, як вважають багато любителів цього наркотику. Причому сильная тяга до кокаїну може з’явитися буквально після першого прийому.

Героїнова залежність має наслідки ще важчі. Героїн – напівсинтетичний наркотик, який отримують із опійного маку. Створювався він як альтернатива морфію. Але виявилося, що поряд із сильною розслаблюючою та протикашльовою дією героїн завдає організму і колосальної шкоди. Потрапляючи в кров, він впливає на центральну нервову систему та викликає почуття повного спокою та блаженства. В результаті організм швидко звикає до такого стану і потребує нової дози. Так виникає залежність, яку дуже важко перемогти без допомоги лікарів.

Як говорилося вище, є різні способи вживання кокаїну та героїну. Один із найбільш смертельно небезпечних дуетів – “спідбол”, який вводять внутрішньовенно. Він є сумішшю кокаїну і героїну і приваблює наркоманів тим, що поєднує ефекти впливу відразу двох наркотиків. Визнається що ломка від героїну та кокаїну переноситься ще важче і може тривати кілька тижнів.

Лікування залежності від кокаїну та героїну

Звикання до таких сильнодіючих наркотиків може відбуватися з першої спроби. Це залежить від стану наркомана як у фізичному плані, так і психологічному. Лікування героїнового наркомана у Рівному обов’язково починається з детоксикації. У випадках коли людина залежить від кокаїну, нарколог оцінює стан організму і приймає рішення з приводу того, чи необхідно очищення від наркотичних речовин або ж можна розпочинати терапію без нього.

У зв’язку з цим лікування героїнової залежності дорожче, ціна формується в залежності від призначених процедур та тривалості лікування. Позбутися тяги до героїну без втручання медиків неможливо. Усі процедури повинні проходити під їх суворим контролем, оскільки героїн завдає серйозної шкоди внутрішнім органам і відновити їхню нормальну роботу дуже складно.

Лікування кокаїнової залежності та його вартість багато в чому залежать від того, наскільки сам наркоман налаштований на одужання. Робота з психологами буде більш ефективною, якщо хворий усвідомить проблему, погодиться на лікування добровільно та докладає багато зусиль для боротьби із залежністю.

Лікування прихильності до героїну чи кокаїну – це дуже тривалий процес. Чим довше організм отримує наркотик, тим сильніша залежність. Тому якщо ви помітили її ознаки у близької людини, не гайте часу і звертайтеся до МАА. Це дасть можливість запобігти сумним наслідкам і скоротити терміни лікування.

Поширені запитання

Які існують методи лікування кокаїнової/героїнової залежності?

Використовуються різні методи лікування кокаїнової та героїнової залежності, включаючи психотерапію, медикаментозне лікування та реабілітаційні програми. Залежно від ступеня залежності та індивідуальних особливостей пацієнта може використовуватися один або кілька цих методів.

Як працює психотерапія для лікування кокаїнової/героїнової залежності?

Психотерапія може допомогти пацієнтові зрозуміти причини його залежності та розробити стратегії для подолання бажання споживати кокаїн. Терапевтичні підходи можуть включати когнітивно-поведінкову терапію, психоаналіз, сімейну терапію та інші методи.

Як працює медикаментозне лікування кокаїнової/героїнової залежності?

Медикаментозне лікування може допомогти зменшити бажання споживати кокаїн та знизити симптоми відміни. Деякі з лікарських препаратів, що використовуються для лікування кокаїнової залежності, включають антидепресанти, антиконвульсанти та антиангінальні препарати.

Скільки часу займає лікування кокаїнової залежності?

Час, необхідний лікування кокаїнової залежності, може відрізнятися залежно від ступеня залежності, індивідуальних особливостей пацієнта, використовуваних методів лікування та інших чинників. Лікування може тривати кілька тижнів, місяців і навіть років. Важливо розуміти, що лікування залежності – це тривалий та складний процес, який потребує терпіння та наполегливості з боку пацієнта та його оточення.

Опубліковано: 30-03-2023

/ 5.

ЯКЩО БЛИЗЬКА ЛЮДИНА В БІДІ
ДОВІРТЕСЯ ПРОФЕСІОНАЛАМ!

    Наші сертифікати

    ВСІ СЕРТИФІКАТИ

    Наші партнери

    Kyivstar Подзвонити Vodafone Подзвонити