Рівненський філіал МАА
Цілодобово Цілодобово
Замовити консультацію
Гаряча лінія

Лікування марихуанової залежності в Рівному

Суперечки щодо того, чи вважати марихуану наркотиком не припиняються досі. Тому думка про те, що вона не шкідлива, залишається популярною і сьогодні. Саме ця помилка і є причиною розвитку психологічної залежності від канабісу. При цьому інтоксикація та абстиненція в результаті прийому марихуани не загрожують життю. У МАА лікарі-наркологи проводять лікування марихуанової залежності в Рівному за допомогою поведінкової терапії у стаціонарних умовах клініки.

Говорячи про особливості впливу каннабіноїдів на організм часто згадують про здатність марихуани зменшувати біль у онкохворих, а також полегшувати стан пацієнтів, які страждають від неврологічних захворювань. Це пояснюється її розслаблюючими седативними властивостями. Марихуана викликає почуття ейфорії і не завдає фізичних страждань після скасування, як наприклад опіоїдні наркотики. Проте вона теж негативно впливає на організм при тривалому і регулярному вживанні.

У любителів курити марихуану у великих дозах спостерігаються проблеми з легенями, зокрема гострий бронхіт. Особливо небезпечна марихуана для підлітків, тому що у них можуть відбуватися зміни гіпокампу, який бере участь у процесах, пов’язаних із пам’яттю та емоціями.

Маріхуанова залежність призводить до погіршення пам’яті, до безпорадності перед проблемами, зниження больового порогу, галюцинацій, тактильної чутливості та ін. При постійному вживанні великих доз може розвиватися психоз і навіть параноя.

Лікування від марихуани є більш ефективним в умовах клініки, оскільки пацієнт не має доступу до наркотику і повністю зосереджений на роботі з усунення залежності.

лікування марихуанової залежності рівне

Методи лікування марихуанової залежності

Незважаючи на те, що звикання до каннабісу не завдає залежному таких страждань, як інші види наркотиків, але також має неприємні наслідки. Ломка від трави часто має такі симптоми:

 • слабкість;
 • озноб;
 • нудота, блювання;
 • дратівливість;
 • сильний головний біль, запаморочення;
 • болі в м’язах та суглобах;
 • депресивний настрій та ін.

Перелічені ознаки, як правило, з’являються через 12 годин після прийому марихуани та можуть спостерігатися до семи днів. Їхній пік припадає на другий-третій день.

Якщо ці симптоми яскраво виражені і не дозволяють пацієнту розпочати психокорекцію, йому призначається детоксикація. Вона дає змогу прискорити виведення психостимулятора з організму, а також налаштувати роботу постраждалих органів.

Так як в основі пристрасті до наркотиків лежить певна психологічна проблема, лікування залежності від куріння трави проводиться за тією ж схемою, що і залежно від інших видів наркотиків.

Сеанси психотерапії дозволяють виявити причину “потрапляння у нірвану” і сформувати новий спосіб мислення, у якому людина може справлятися з життєвими труднощами без марихуани.

Наступний етап лікування – це соціальна адаптація, що включає підготовку пацієнта до повернення додому та у своє звичне оточення. Він має велику роботу з відновлення спілкування з сім’єю, колегами, тобто з соціумом. Людина, що залишає клініку, повинна бути готова до того, що їй доведеться вирішувати проблеми, які виникли через її залежність. Відчуваючи підтримку близьких та медиків, хворому набагато легше пережити дискомфорт після реабілітації. Тому нехтувати цим етапом лікування в жодному разі не можна.

Все вище перелічене говорить про те, що наслідки куріння трави не такі вже не шкідливі і на одужання можуть піти довгі місяці.

Якщо ви відчуваєте, що залежність від марихуани керує вашим життям, не сподівайтеся перемогти її самостійно, звертайтеся до фахівців. Двері МАА завжди відчинені для вас. Військовий стан в Україні не вплинув на роботу наших центрів, ми пропонуємо демократичні ціни та високий рівень послуг.

Поширені запитання

Що таке марихуанова залежність?

Марихуанова залежність – це стан, коли людина стає залежною від вживання марихуани і відчуває труднощі при спробі контролювати її споживання.

Опубліковано: 29-03-2023

/ 5.

ЯКЩО БЛИЗЬКА ЛЮДИНА В БІДІ
ДОВІРТЕСЯ ПРОФЕСІОНАЛАМ!

  Наші сертифікати

  ВСІ СЕРТИФІКАТИ

  Наші партнери

  Kyivstar Подзвонити Vodafone Подзвонити