Рівненський філіал МАА
Цілодобово Цілодобово
Замовити консультацію
Гаряча лінія

Лікування амфетамінової залежності в Рівному

Неймовірна працездатність, почуття необмежених можливостей, суперсили та невичерпної енергії – те, чим амфетамін приваблює з першого “знайомства”. Такий вплив на організм він робить за рахунок потужного викиду нейромедіаторів: дофаміну, норадреналіну та серотоніну. Тобто амфетамін (фен) – це наркотик, який змушує організм працювати на максимум своїх можливостей, виробляючи енергію. У зв’язку з цим покращується самопочуття, фізичне та психологічне, концентрація уваги та не відчувається почуття голоду. Тому часто амфетамін вживають далекобійники, які завдяки ньому значно скорочують терміни доставки вантажів, студенти, які освоюють тонни інформації за лічені дні, і, звичайно, клабери. Ефект від амфетаміну є нетривалим, але залежність від нього може розвиватися з перших доз. Після того, як дія наркотику проходить, людина почувається повністю спустошеною.

Лікування амфетамінової залежності у Рівному та інших містах, де працюють філії МАА, проводиться в умовах стаціонару. Цей наркотик серйозно впливає на роботу всіх органів прокуратури та в деяких випадках викликає серотонінергічний синдром, який є реакцією організму на надмірне вживання серотонінергічних засобів. Він характеризується психозами, судомами, підвищенням артеріального тиску та температури тіла. Якщо вчасно не надати медичної допомоги, людина з таким синдромом може отримати серйозні проблеми зі здоров’ям або загинути.

лікування амфетамінової залежності рівне

Наслідки вживання амфетаміну

Регулярне вживання амфетаміну найчастіше призводить до порушень вегетативної нервової системи, зменшення маси тіла, інколи аж до повного виснаження. Також спостерігаються:

 • почастішання серцебиття, аритмія, зупинка серця;
 • розширення зіниць;
 • порушення дихання;
 • підвищення температури тіла, пітливість;
 • підвищена збудливість;
 • проблеми зі сном;
 • непередбачувана поведінка, апатія, дратівливість;
 • тривожність, підвищена балакучість;
 • галюцинації, сплутаність свідомості;
 • конвульсії, судоми;
 • крововиливи в мозок.

Як бачимо, наслідки від амфетаміну серйозно порушують нормальну роботу всіх систем організму. При тривалому вживанні може виникати так званий амфетаміновий психоз, який своїми симптомами нагадує параноїдальний.

У зв’язку з тим, що наслідки вживання фена завдають організму колосальної шкоди, він вважається одним із найнебезпечніших синтетичних наркотиків, що існують на сьогодні.

Популярність наркотику обумовлена тим, що його легко купити, а наслідки від фена не такі страшні, як необмежені можливості, які він обіцяє. В умовах війни, яку нині переживає Україна, амфетамін стає дуже затребуваним, оскільки він дозволяє встигати більше справ та не відчувати втоми. Але ця оманлива перевага обходиться дуже дорого.

Як визначити амфетамінового наркомана? Ось основні ознаки:

 • розширені зіниці;
 • збуджений стан;
 • нервовість;
 • прискорений пульс;
 • металість;
 • підвищений артеріальний тиск та ін.

Вартість лікування амфетамінової наркоманії

Вживаючи термінових заходів, спрямованих на відновлення організму після амфетаміну, медики можуть вводити внутрішньовенно бензодіазепіни, у випадках коли вони не допомагають при гіпертонії, вводять нітрати, при гострому збудженні – внутрішньом’язово або внутрішньовенно кетамін. Підвищену температуру тіла обов’язково усунуть охолодженням. Також для виведення токсинів призначають форсований діурез, простіше кажучи, вживання великої кількості води. Після зняття симптомів ломки переходять до відновлення нормального функціонування організму. Далі слідує комплексна психотерапія та період реабілітації.

Так загалом проходить лікування амфетамінової наркоманії, його ціна у Рівному складається з вартості послуг, медикаментів. Тому остаточна ціна формується індивідуально кожному за пацієнта залежно з його стану.

Поширені запитання

Які методи доступні для лікування амфетамінової залежності?

У Рівному доступні різні методи лікування, включаючи медикаментозне лікування, психотерапію, групову терапію та реабілітаційні програми.

Наскільки ефективні ці методи лікування?

Ефективність лікування залежить від індивідуальної ситуації кожного пацієнта. Деякі пацієнти можуть відреагувати краще на медикаментозне лікування, тоді як для інших буде ефективніша психотерапія та групова терапія. При правильному виборі та поєднанні методів лікування багатьом пацієнтам вдається досягти довгострокової ремісії.

Скільки триває лікування?

Тривалість лікування залежить від конкретного пацієнта, його стану здоров’я та його індивідуальних потреб. Деякі програми можуть тривати кілька тижнів або місяців, тоді як інші можуть тривати роками. Наша команда проводить індивідуальну оцінку кожного пацієнта та розробляє план лікування, який найкраще відповідає його потребам.

Опубліковано: 14-04-2023

/ 5.

ЯКЩО БЛИЗЬКА ЛЮДИНА В БІДІ
ДОВІРТЕСЯ ПРОФЕСІОНАЛАМ!

  Наші сертифікати

  ВСІ СЕРТИФІКАТИ

  Наші партнери

  Kyivstar Подзвонити Vodafone Подзвонити