Рівненський філіал МАА
Цілодобово Цілодобово
Замовити консультацію
Гаряча лінія

Лікування від спайсів в Рівному

Спайс – це курильна суміш із трав, просочених синтетичними наркотичними речовинами. До складу трав’яної суміші можуть входити як прості трави (ромашка, шавлія, звіробій), так і ентеогени – рослини, що містять психотропні речовини. Цей відносно “молодий” вид наркотиків небезпечний тим, що:

 • надає більш негативний вплив на організм, ніж канабіс;
 • швидко викликає залежність (навіть через 2-3 рази вживання);
 • визначити, чим саме просочена трава дуже складно.

При цьому спайс подається покупцям як цілком безпечна суміш для куріння, яка не викликає звикання. Це пояснюється тим, що у початковому етапі вживання спайсу синдром його скасування проявляється слабо. Людина може відчувати дратівливість, погано спати, бути неуважною, але не пов’язувати ці зміни з курінням трав’яних сумішей. Явні симптоми ломки виникають приблизно на другому етапі розвитку залежності. На третьому – патологічні наслідки.

Таким чином, залежність від курильних сумішей не особливо відрізняється від залежностей від інших наркотичних речовин. Тому в МАА лікування від спайсу у Рівному проводиться у двох напрямках: медикаментозному (для полегшення фізичного стану) та психологічному (для усунення причини залежності).

В умовах війни, яка зараз триває в Україні, потреба зняти стрес за допомогою чогось розслаблюючого зросла в рази. А це означає, що збільшилася і кількість людей, яким потрібне лікування від наркотичної залежності.

лікування спайсової залежності

Залежність від спайсу: дія, шкода та наслідки

Запобігти розвитку хвороби завжди краще, ніж боротися з нею на етапі серйозних наслідків. Цей принцип можна застосувати і до залежності від наркотиків. Отже, ви вже знаєте, що спайс та його дія на організм зовсім не такі нешкідливі, як стверджують продавці курильних сумішей. З огляду на те, що вони можуть містити різні наркотичні речовини, точно прогнозувати наслідки від куріння спайсу проблематично. А тому, що виробники сумішей не контролюють точний вміст наркотиків, шанси на передозування дуже високі.

Таким чином, спайс завдає організму досить серйозної шкоди, прикидаючись при цьому засобом для розслаблення. Його любителі швидко втягуються у залежність, навіть не підозрюючи про те, що можуть поповнити лави наркоманів.

Знати, що таке спайс та його склад, особливо важливо батькам підлітків, які не бачать нічого небезпечного у їхньому курінні. Зазвичай залежність від спайсу діагностується на етапі, коли вона вже має явні симптоми ломки. Це означає вже не лише психологічну тягу до наркотику, а й фізичну.

Говорячи про те, як вбиває спайс, які наслідки для організму він має, особливу увагу треба звернути на те, що руйнівну дію має саме синтетичний наркотик. Він викликає сильне кисневе голодування, аж до загибелі клітин головного мозку, підриває серцево-судинну, нервову, дихальну систему. Згубно позначається на роботі нирок та печінки.

Помітити ломку від спайсу легко: у людини спостерігаються різкі перепади настрою, галюцинації, безладна мова, розширення зіниць, тремор рук чи ніг, почервоніння шкіри, знижуються інтелектуальні здібності, порушується орієнтація у просторі, можливі панічні атаки.

Спайси можуть продаватися у вигляді суміші для куріння. Це може бути порошок з товченого листя, рідина, яка використовується для обробки тютюну, пресовані пластини, таблетки, цукерки – формати дуже різноманітні.

Не має значення, який вигляд має спайс – передозування від нього теж може закінчитися смертю. Будьте уважні до своїх близьких, якщо помітили підозрілі зміни у поведінці, не вірте тим, хто розповідає про безпеку спайсів, не ведіться на дешеву вартість цього наркотику, його наслідки коштують організму дуже дорого.

Вартість лікування від спайсової залежності

Якщо ви не впевнені в тому, що маєте справу з наркотичною залежністю, найправильніше рішення на даному етапі – отримати консультацію фахівців. Як проходить лікування від спайсової залежності, його ціна в Рівному, особливості та головні складнощі – про все це у будь-який зручний час вам готові розповісти у МАА. Як правило, серед часто задаваних питань:

 • на що звернутися у поведінці близької людини;
 • як правильно говорити про проблему з наркоманом;
 • з яких етапів складається лікування та як воно призначається;
 • які медикаменти та обладнання використовуються для лікування та інші.

Залежно від того на якій стадії починається лікування від наркотичної залежності, від самопочуття наркомана безпосередньо залежить індивідуальний план його лікування який призначає нарколог. Тому ціна формується із вартості призначених процедур, медикаментів, тривалості лікування. Більш точну інформацію можна отримати після первинного огляду пацієнта в медичному центрі. Мінімум, на який необхідно розраховувати, – десять тисяч грн.

Поширені запитання

Що таке спайс?

Спайс – це курильна суміш із трав, просочених синтетичними наркотичними речовинами. До складу трав’яної суміші можуть входити як звичайні трави (ромашка, шавлія, звіробій), так і ентеогени – рослини, що містять психотропні речовини.

Як лікують спайсову залежність?

Спайсова залежність лікується індивідуально, залежно від того, на якій стадії знаходиться залежний і які симптоми у нього виявляються. Деякі з можливих методів лікування включають підтримку та консультації психотерапевта; використання медикаментозної терапії, включаючи антидепресанти; участь у програмах реабілітації та відмови від вживання наркотиків.

Які наслідки можуть призвести вживання спайсу?

Вживання спайсів може призвести до серйозних наслідків для здоров’я, включаючи проблеми із серцем та диханням, психічні розлади, проблеми зі зором та слухом, порушення пам’яті та концентрації, а також проблеми із соціальною адаптацією.

Опубліковано: 25-04-2023

/ 5.

ЯКЩО БЛИЗЬКА ЛЮДИНА В БІДІ
ДОВІРТЕСЯ ПРОФЕСІОНАЛАМ!

  Наші сертифікати

  ВСІ СЕРТИФІКАТИ

  Наші партнери

  Kyivstar Подзвонити Vodafone Подзвонити