Рівненський філіал МАА
Цілодобово Цілодобово
Замовити консультацію
Гаряча лінія

Лікування ігроманії в Рівному

Лудоманія є серйозною хворобою при якій розвивається психологічна залежність від азартних ігор. Дана патологія є різновидом ігроманії. Жертвами лудоманії найчастіше стають підлітки та люди середнього віку, які спробували азартні розваги та потрапили в залежність від них. Нерідко зустрічається комп’ютерна залежність у дітей, при якій ігроманом стає дитина.

Азартна залежність є серйозною проблемою, яку не можна залишати без уваги. Лікування ігрової залежності передбачає повну ізоляцію ігромана від азартних розваг і комплексну реабілітацію, що складається з ряду послідовних етапів. В окремих випадках може застосовуватися кодування. Міжнародна Антинаркотична Асоціація має філії в різних містах України, пропонуючи ефективне лікування ігроманії Рівне не виняток. Пацієнтами клініки можуть стати діти, підлітки та дорослі будь-якого віку, які страждають від комп’ютерної залежності або лудоманії. Ми використовуємо сучасні методи терапії, а наші фахівці здатні надати кваліфіковану допомогу кожному ігроману.

Залежність від азартних ігор та її ознаки

Існує два основних види ігроманії — залежність від комп’ютерних ігор і азартна залежність (лудоманія). Перший різновид хвороби найчастіше зустрічається в дитячому віці, а також у підлітків. Лудоманія зазвичай розвивається у дорослих і призводить до того, що людина потрапляє в залежність від азартних розваг, витрачає на них всі свої гроші та опускається у борги.

Чим раніше почати лікування ігроманії, тим простіше буде подолати хворобу. Надати ігроману профільну допомогу може тільки фахівець. Сама людина не здатна усвідомити наявність залежності та почати лікування лудоманії, але її близькі можуть помітити проблему і звернутися в наш центр у Рівному.

Залежність від азартних ігор можна розпізнати за такими ознаками:

 • сильна захопленість азартними розвагами, людина весь час говорить про них і не може зупинитися;
 • прагнення знову зробити ставку після програшу, щоб відігратися;
 • бездумна трата грошей на комп’ютерні та азартні розваги;
 • погіршення взаємин з рідними, прояви роздратування і злості;
 • неохайний зовнішній вигляд і втрата інтересу до всього, що не пов’язане з азартними розвагами;
 • насторожене і вороже ставлення до людей, які намагаються зупинити ігромана і вказати йому на наявність залежності.

Лікування лудоманії: основні методи

Залежність від комп’ютерних ігор та азартних розваг можна побороти тільки з використанням комплексної терапії, яка спрямована на зміну моделі поведінки людини. При цьому важливо знайти та усунути причини, які призвели до розвитку ігроманії, підштовхнути пацієнта до переосмислення життєвих принципів і дозволити йому розкрити свій потенціал. Для дітей складається спеціальна програма реабілітації, яка враховує особливості їхньої психіки. Фахівці нашого центру в Рівному здатні назавжди позбавити від ігроманії будь-яку людину, надаючи професійне лікування лудоманії та комп’ютерної залежності.

Лікування ігрової залежності Рівне: особливості терапії

Комп’ютерна залежність у дітей і підлітків є суто психологічною проблемою, тому лікування передбачає роботу з підсвідомістю пацієнта. Залежність від азартних ігор у дорослих часто супроводжується вживанням алкоголю і наркотиків — приймаючи ці речовини, людина намагається втекти від реальності. У такому випадку лікування ігрової залежності проводиться в поєднанні з курсом лікування від алкоголізму і наркоманії, а ціна терапії залежить від ряду індивідуальних особливостей людини.

Лікування лудоманії та інших видів ігроманії в Рівному складається з декількох послідовних кроків.

 1. Діагностика.
 2. Детоксикація.
 3. Психосоціальна реабілітація.
 4. Соціальна адаптація.
 5. Ресоціалізація.
 6. Профілактика зриву.

В рамках терапії може застосовуватися гіпноз і кодування від ігроманії. Дані процедури мінімізують ризик зриву, дозволяючи остаточно подолати підсвідомий потяг до комп’ютерних і азартних розваг.

Діагностика та детоксикація

Перед початком терапії в профільному закладі важливо діагностувати стадію хвороби та скласти програму реабілітації. У дитячому віці найчастіше виникає патологічний потяг до комп’ютерних розваг. Подолати цю проблему самостійно дитина не зможе, тому необхідно звернутися до дитячого психолога. Тільки він може вірно визначити стадію ігроманії у дітей і скласти програму реабілітації.

У дорослих лікування від ігроманії часто починається з попередньої детоксикації, оскільки лудоманія може супроводжуватися вживанням алкоголю і психотропних препаратів. Детоксикація дозволяє очистити організм від токсичних речовин, нормалізувати роботу внутрішніх органів і почати роботу з підсвідомістю пацієнта.

Психотерапія при лудоманії

Комп’ютерна залежність у дітей та ігроманія у дорослих виникають під впливом різних зовнішніх факторів. Лікування ігроманії передбачає роботу пацієнта з психологом, в процесі якої людина вчиться аналізувати свої помилки в минулому і формує правильні моделі поведінки.

Реабілітація в нашій клініці в Рівному містить такі етапи:

 1. Боротьба з патологічним потягом до азартних розваг. Людина отримує необхідні знання про лудоманію, які допомагають їй усвідомити необхідність лікування.
 2. Соціальна адаптація. Дозволяє навчитися взаємодії з іншими людьми в умовах повної відмови від нездорового захоплення.
 3. Ресоціалізація. В рамках курсу реабілітації пацієнта готують до відновлення повноцінного життя в соціумі після завершення терапії.
 4. Профілактика зриву. Залишаючи стіни профільного закладу, людина повертається до звичайного життя, але продовжує отримувати підтримку від наших фахівців.

Лікування лудоманії потрібно довіряти професіоналам, а ціна такої терапії визначається індивідуальними особливостями кожного пацієнта. Наші фахівці приймають жителів з усіх міст України, мають великий досвід боротьби з ігроманією в дитячому віці, проводять кодування з метою профілактики зривів. Ми постійно вдосконалюємо свої знання і навички, слідуємо сучасним тенденціям і можемо повернути до нормального життя будь-яку людину, яка відчуває нездоровий потяг до гри.

Поширені запитання

Як розпізнати ігромана?

– Коли людина грає майже кожен день;

– Людина не здатна зупинитися, постійно прагне відігратися;

– Людина витрачає на гру багато вільного часу, великі суми грошей, влізає у кредити та борги;

– Людина починає приховувати факт своєї гри від інших, починає брехати;

– Людина все частіше пропускає роботу/навчання та інші важливі події її життя;

– Людина поступово втрачає інтерес до всього, окрім гри; її зовнішній вигляд стає неохайним;

– Людина дуже дратується, коли програє, та програш впливає на її настрій впродовж тривалого проміжку часу;

– Людина постійно збільшує ставки;

– Під час гри людина втрачає контроль;

– З часом людина відокремлюється від родини, починає бачити в них ворогів та тих, хто не розуміє та не поважає її захоплення; З часом вона стає повністю асоціалізованою.

Чи можна вилікувати ігроманію?

Так, ігроманія може бути вилікована. Ключовим компонентом лікування є психотерапія, яка допоможе пацієнтові усвідомити та виправити причини, що викликають його залежність від ігор. Крім того, може бути запропонована групова терапія або підтримка у вигляді зустрічей з іншими людьми, які страждають на ігроманію.

Як можна допомогти людині, яка страждає на ігроманію?

Ви можете допомогти людині, яка страждає на ігроманію, шляхом підтримки в лікуванні та розумінні її потреб. Ви також можете допомогти їй обмежити доступ до ігор і навчити займатися іншими видами діяльності, такими як спорт, хобі або навчання. Важливо бути терпимим та вдумливим, і не засуджувати людину за її залежність.

Опубліковано: 30-01-2023

/ 5.

ЯКЩО БЛИЗЬКА ЛЮДИНА В БІДІ
ДОВІРТЕСЯ ПРОФЕСІОНАЛАМ!

  Наші сертифікати

  ВСІ СЕРТИФІКАТИ

  Наші партнери

  Kyivstar Подзвонити Vodafone Подзвонити