Рівненський філіал МАА
Цілодобово Цілодобово
Замовити консультацію
Гаряча лінія

Лікування сольової залежності в Рівному

Солі – це синтетичний вид наркотиків, який став популярним нещодавно, завдяки своїй доступності. Основна його перевага для наркодилерів – простота виготовлення, для наркоманів – низька вартість у порівнянні з іншими наркотичними речовинами та непередбачуваний ефект впливу. Зовні наркотик представляє собою кристалічну речовину без кольору і запаху, звідси і назва. Наприклад, сіллю називають метилендіоксіпіролерон, створений на основі ефедрину.

Солі небезпечні тим, що залежність від них розвивається дуже швидко, достатньо прийняти кілька доз. Їх можуть приймати орально, втирати в слизову оболонку, робити розчин для внутрішньовенного та внутрішньом’язового введення. Після прийому внутрішньо в роті може залишати гіркий присмак, німіти язик. Лікування від солей ускладнюється відсутністю конкретного рецепту. Часто вони створюються на основі мефедрону чи метилону, але точний склад може назвати лише виробник наркотику. Інгредієнти солей легко взаємозамінюються, їхня кількість постійно збільшується і на 2023 рік налічує більше сотні найменувань.

У солях велика кількість токсичних речовин, тому організму завдається серйозної шкоди з першого прийому. У поєднанні з алкоголем чи іншими речовинами ризик здоров’я посилюється максимально до інсульту і навіть смерті.

Лікування сольової залежності у Рівному починається з детоксикації. Його тривалість залежить від стадії залежності від сольового наркотику. Тому дуже важливо вчасно помітити зміни, які відбуваються з людиною.

Як визначити сольового наркомана? Поведінка людини, яка прийняла сіль, відрізняється неадекватністю, вона може:

 • виявляти агресивність;
 • кричати та сміятися без причини;
 • через галюцинації наносити собі та оточуючим травми;
 • співати та танцювати;
 • здійснювати різні хаотичні дії;
 • через свербіння розчісувати шкіру, часто в області шиї.

Також дуже часто у наркоманів, які вживають сіль, спостерігається безсоння. Якщо наркоман вживає сіль постійно, то проблеми зі сном можуть тривати більше двох тижнів.

лікування сольової залежності рівне

Методи лікування сольової залежності

Для ефективного лікування наркотичної залежності насамперед нарколог враховує вид наркотику та тривалість його вживання. Лікування залежності від солей відбувається за такою ж схемою, як і від інших видів наркотиків. Спочатку проводиться тестування визначення наркотичних речовин, що у організмі. Після цього за допомогою різних медичних препаратів проводиться очищення організму від наркотиків та продуктів їхнього розпаду. Детоксикація може включати:

 • форсований діурез. Введення фізрозчину крапельно для прискореного виведення наркотику нирками;
 • плазмафорез. Це – очищення крові шляхом виведення плазми, що містить токсини;
 • виведення токсинів за допомогою ентеросорбентів.

Після детоксикації слідує етап глибокої психологічної роботи, а потім – адаптації в соціумі.

Приймаючи рішення про те, як позбутися сольової залежності, необхідно пам’ятати, що:

 1. Детоксикація не є лікуванням і не впливає на залежність.
 2. Усі процедури, пов’язані з введенням медпрепаратів, повинні проходити під контролем медиків.
 3. Лікування у стаціонарі дозволяє лікарям використовувати більший спектр ефективних методів лікування. У домашніх умовах можуть бути вжиті лише термінові заходи для порятунку життя наркомана.
 4. Для одужання потрібен час – позбутися залежності за пару тижнів не вийде.
 5. Чим раніше починається лікування наркоманії, тим більше шансів повністю позбутися залежності.

Поширені запитання

Як відбувається лікування сольової залежності?

Лікування сольової залежності включає медикаментозну терапію, психотерапію, реабілітаційну терапію та соціальну підтримку. Мета лікування полягає в тому, щоб допомогти пацієнтам позбутися фізичної залежності від наркотику та відновити нормальне життя.

Який медикамент використовуються при лікуванні сольової залежності?

Медикаменти, що використовуються при лікуванні наркотичної сольової залежності, можуть включати бупренорфін та налтрексон. Ці медикаменти допомагають зменшити бажання вживати наркотики та знизити симптоми відміни. Важливо, що медикаментозне лікування має проводитися лише під медичним наглядом та регулярним контролем стану пацієнта.

Як довго триває лікування наркотичної сольової залежності?

Тривалість лікування сольової залежності може змінюватись в залежності від тяжкості залежності та індивідуальних потреб пацієнта. Деякі пацієнти можуть вимагати лікування протягом кількох місяців чи навіть років. Важливо пам’ятати, що лікування наркотичної залежності має бути комплексним і має включати не лише медикаментозну терапію, а й психотерапію, реабілітаційну терапію та соціальну підтримку.

Опубліковано: 14-03-2023

/ 5.

ЯКЩО БЛИЗЬКА ЛЮДИНА В БІДІ
ДОВІРТЕСЯ ПРОФЕСІОНАЛАМ!

  Наші сертифікати

  ВСІ СЕРТИФІКАТИ

  Наші партнери

  Kyivstar Подзвонити Vodafone Подзвонити