Рівненський філіал МАА
Цілодобово Цілодобово
Замовити консультацію
Гаряча лінія

Лікування опіумної залежності в Рівному

Залежність, що розвивається внаслідок звикання до опіатів, вважається однією з найважчих форм наркозалежності. На основі опію виробляються такі препарати, як морфін, промедол, папаверин, кодеїн, а також наркотики: героїн, метадон, ацетильований опій. Лікування опіумної залежності у Рівному ефективно проводять фахівці медичного центру МАА. У зв’язку з тим, що ломка після відміни наркотиків, які містять опіум, протікає дуже болісно, лікування залежності проводиться стаціонарно.

лікування опіумної залежності рівне

Наслідки вживання опіуму

Хоча спочатку, у давнину, опіум використовувався для зняттям болю, його відсутність після звикання організм переносить дуже важко. Виявилося, що легка ейфорія від куріння опіуму не така вже й нешкідлива.

Симптоми опіумної ломки виявляються приблизно через 6 годин після вживання наркотику. Серед них лікарі зазначають:

 • загальмованість реакцій;
 • сонливість;
 • уповільнення дихання, серцебиття;
 • блювота;
 • зниження тиску та температури тіла;
 • звуження зіниць до розміру сірникової головки;
 • блідість;
 • втрата апетиту.

опіум це

Опіум – наркотик, який пригнічує центральну нервову систему, блокує болючі імпульси. Цим пояснюється його знеболювальна та розслаблююча дія. Його курять чи вводять внутрішньовенно. Стан спокою, до якого входить наркоман, дозволяє йому забути про існування реального світу та не відчувати болю. Проте після відміни наркотику біль відчувається у всьому тілі, що змушує шукати нову дозу.

Куріння опіуму чи жування дає не такий сильний ефект як при ін’єкціях та характеризується запамороченням, галюцинаціями.

Через війну розслаблення з допомогою опіуму обходиться організму дуже дорого – уражаються майже всі життєво важливі органи. Наслідки залежності від опіумних наркотиків такі:

 • різні захворювання судин;
 • порушення роботи печінки та інших органів;
 • руйнування зубів внаслідок гіпокальціємії (нестачі кальцію);
 • підвищений ризик зараження ВІЛ-інфекцією, гепатитами та іншими інфекційними захворюваннями;
 • імпотенція;
 • зниження рівня інтелекту.

Передозування опіумом загрожує порушенням дихання, через що людина може впасти в кому, оскільки мозок перестає отримувати кисень.

 

Методи та вартість лікування залежно від опіуму

Залежно від того, яким способом отриманий наркотик, розрізняють три групи опіатів. Рослинні (макова соломка, морфін, кодеїн), напівсинтетичні (героїн, гідроморфін, етилморфін, дигідроксикодеїнон або гідрокодон), синтетичні (трамадол, промедол, фенталін, метадон). Відповідно, методи лікування залежності наркологи призначають виходячи з того, який саме наркотик приймав їхній пацієнт.

Щоб лікування залежності від опіуму та його ціна (Рівне) мало ідеальне співвідношення “результат – адекватна вартість”, звертайтеся до професіоналів і не витрачайте гроші даремно.

У МАА ви безкоштовно отримаєте консультацію з усіх питань навіть якщо ви ще тільки плануєте лікування від наркотичної залежності. План лікування буде призначено лише після ретельного огляду пацієнта. Лікар повинен володіти всією інформацією про хворого, починаючи з його хронічних захворювань і закінчуючи тим, як довго і часто він вживає наркотики. Грунтуючись на цих даних, нарколог визначає найефективніші препарати у кожному індивідуальному випадку.

Якщо говорити про етапи лікування опіоїдної залежності, то основні з них:

 1. Виведення з організму токсинів та приведення його в норму – детоксикація. Вона може бути стандартною або ультрашвидкою (УШОД).
 2. Реабілітація, яка передбачає роботу над причиною залежності в психологічних групах та індивідуально.
 3. Ресоціалізація.

Виходячи з вищесказаного: позбутися наркотичної залежності неможливо за кілька тижнів. Це тривалий та нелегкий шлях. І щоб не ходити по колу, втрачаючи гроші та не отримуючи результату, необхідно правильно вибрати клініку. Двері МАА завжди відчинені, ми допомагаємо всім, кому потрібна допомога. Вважаємо це своїм обов’язком, особливо у такий важкий для України період. Військовий стан – не причина відкладати лікування, втрата часу може обернутися дуже тяжкими наслідками. Ми знаходимо оптимальне рішення у найскладніших ситуаціях!

Поширені запитання

Які симптоми свідчать про опіумну залежність?

Симптоми включають втрату контролю над вживанням наркотиків, виникнення сильної фізичної залежності, порушення соціальних та особистісних функцій, а також можливі побічні ефекти, такі як запори, нудота та блювання.

Як лікується опіумна залежність?

Лікування залежності від опіуму включає медикаментозну терапію для зменшення симптомів відміни та зменшення бажання вживати опіоїди, психотерапію для допомоги пацієнту у подоланні проблем, пов’язаних з наркотиками, а також підтримуючу терапію для допомоги пацієнту у підтримці своєї абстиненції.

Як довго триває лікування опіумної залежності?

Тривалість лікування залежить від індивідуальних потреб кожного пацієнта і може змінюватись від кількох місяців до кількох років.

Опубліковано: 05-05-2023

/ 5.

ЯКЩО БЛИЗЬКА ЛЮДИНА В БІДІ
ДОВІРТЕСЯ ПРОФЕСІОНАЛАМ!

  Наші сертифікати

  ВСІ СЕРТИФІКАТИ

  Наші партнери

  Kyivstar Подзвонити Vodafone Подзвонити