Рівненський філіал МАА
Цілодобово Цілодобово
Замовити консультацію
Гаряча лінія

Лікування метадонової залежності в Рівному

Метадон винайшли як знеболюючий засіб на початку ХХ століття. Але й у 2023 році цей наркотик із групи опіоїдних залишається у списку найпопулярніших наркотичних речовин. Метадон – препарат заміщення, який використовується в усьому світі для лікування залежності від героїну. Ефект від нього зберігається 2-3 дні, а звикання до цього наркотику, наприклад, порівняно з морфіном розвивається повільно – після 20 днів постійного вживання. Завдяки таким властивостям метадон швидко став відомим і затребуваним не тільки в медицині, а й серед наркоманів.

Сьогодні лікування метадонової залежності в Рівному проводиться у сучасній клініці МАА з використанням нових медикаментів та обладнання. Фахівці центру постійно стежать за новими розробками та підходами до цієї проблеми.

Метадонова залежність проявляється і на фізичному, і психологічному рівні. Вона важко піддається лікуванню, тому вимагає тривалого перебування в клініці, особливо якщо людина пережила передозування.

що таке метадон

Дія метадону на організм та наслідки вживання

Незважаючи на те, що дія метадону має спільні риси з морфіном, почуття ейфорії від нього не таке сильне. Щоб посилити його метадонові наркомани, збільшують дози, це часто призводить до передозування.

Симптоми передозування метадоном:

 • відсутність реакції на зовнішні подразники;
 • загальмованість поведінки, можлива втрата свідомості та кома;
 • розслабленість м’язів обличчя;
 • нудота, блювання;
 • зниження температури тіла;
 • м’язові судоми;
 • проблеми з диханням;
 • зниження артеріального тиску;

Метадонова ломка триває набагато важче і довше, ніж після скасування героїну. Симптоми можуть зберігатись кілька тижнів. Впоратися з абстинентним синдромом самому неможливо. Тому якщо ви помітили ознаки вживання метадону у близької людини, не гайте часу і звертайтеся за допомогою до медиків. Госпіталізація та контроль стану пацієнта допоможе уникнути страшних наслідків, зокрема набряку легень або зупинки серця.

Дія метадону на організм посилюється при взаємодії з алкоголем. Також до передозування призводить таке явище як кумуляція, іншими словами здатність метадону накопичуватися в організмі.

Важливо знати, що ломка від метадону не пройде сама по собі. Людині з її ознаками потрібна негайна медична допомога. Чим швидше вона буде надана, тим більше шансів у неї вижити і надалі вилікуватись від наркотичної залежності. Отже, ви стали свідком такого стану, яких заходів необхідно вжити:

 1. Викликати швидку допомогу.
 2. Постійно спостерігати за наркоманом до приїзду лікарів.
 3. Запам’ятати час, коли з’явилися перші симптоми ламання.
 4. З’ясувати дозу та назву наркотику.
 5. Покласти хворого на спину так, щоб голова була повернена убік.
 6. Контролювати дихання, пульс.
 7. Якщо потрібно, розстебнути одяг для полегшення дихання.

Як видно з вищесказаного, метадон має наслідки, які можуть призвести до смерті. Хоча знайомство з ним не викликає у наркоманів сильний дискомфорт. У цьому полягає головна небезпека цього наркотику. Його уявна “легкість” обертається незворотними порушеннями.

Ціна на лікування в залежності від метадону

Терапія при залежності від метадону складається з кількох етапів:

 1. Первинна консультація у нарколога. Під час прийому проводять повне обстеження пацієнта для виявлення можливих захворювань.
 2. Діагностика стадії наркотичної залежності. Чим довше наркоман вживає препарат, тим більше звикання до ефекту від наркотику. У зв’язку з цим на різних стадіях залежності потрібні різні методи лікування.
 3. Детоксикація. Метадон має руйнівну дію на всі органи організму, накопичується в ньому. Тому перед початком лікування в залежності від обов’язкового порядку проводиться виведення токсинів.
 4. Призначення плану лікування. За результатами обстеження лікар підбирає ліки з урахуванням індивідуальних особливостей та стану конкретного пацієнта.
 5. Медикаментозна терапія. Вона допомагає зняти ломку, полегшити синдром відміни метадону, відновити нормальний хімічний склад крові.
 6. Психологічна реабілітація та супровід після клініки. Важливий етап, необхідний профілактики рецидивів та адаптації наркомана до життя соціумі. Допомагає людині змінити мислення, модель поведінки та навчитися жити без наркотиків.

Кожен із перерахованих етапів передбачає певні процедури. З вартості формується загальна ціна лікування від метадону. Але слід також враховувати і його тривалість. Більш детальну інформацію ви можете отримати у медичному центрі. Якщо говорити про мінімальний рівень витрат на лікування залежності від метадону, то його ціна в Рівному – 10 тисяч грн.

У клініці МАА можна скористатися окремою послугою, щоб вивести метадон. Детоксикація не є лікуванням, тому не варто розраховувати на те, що наркоман зможе чинити опір спокусі прийняти наркотик після виведення наркотичних речовин з організму. Для повного блокування залежності потрібне повноцінне лікування.

Поширені запитання

Як лікують метадонову залежність?

Лікування метадонової залежності може включати медикаментозну терапію, психотерапію та соціальну підтримку. Метадон може використовуватися як замісна терапія для зняття симптомів ломки і зниження бажання вживати інші опіоїди. Психотерапія може допомогти людям навчитися керувати своїми емоціями та змінити свою поведінку, щоб припинити вживати наркотики. Соціальна підтримка може включати участь у групових зустрічах для обміну досвідом з іншими людьми, які проходять через те саме.

Які види психотерапії використовуються при лікуванні метадонової залежності?

При лікуванні метадонової залежності можуть використовуватись різні види психотерапії, такі як когнітивно-поведінкова терапія, психоаналіз, групова терапія та інші. Метою психотерапії є допомога людям змінити своє мислення та поведінку, щоб вони могли припинити вживати наркотики.

Опубліковано: 25-04-2023

/ 5.

ЯКЩО БЛИЗЬКА ЛЮДИНА В БІДІ
ДОВІРТЕСЯ ПРОФЕСІОНАЛАМ!

  Наші сертифікати

  ВСІ СЕРТИФІКАТИ

  Наші партнери

  Kyivstar Подзвонити Vodafone Подзвонити